ТОП-6 нутрієнтів для профілактики застуди

ТОП-6 нутрієнтів для профілактики застуди

За даними ВООЗ, середньостатистична доросла людина хворіє на респіраторні захворювання 2-4 рази на рік. Можна взагалі не хворіти на застуду, якщо подбати про профілактику ГРВІ, особливо наприкінці зими та напочатку весни.

Вітаміни та мікроелементи відіграють важливу роль у підтримці здоров'я дихальної системи та імунітету загалом.

Список ТОП-6 нутрієнтів для профілактики застуди має такий вигляд:

Вітамін C

Вітамін С, аскорбінова кислота, добре відомий своїми імуномодулювальними властивостями. Він бере участь у процесах імунної відповіді, у синтезі інтерферону, допомагає захистити організм від впливу вірусів і бактерій. Вітамін С також сприяє утворенню колагену, який необхідний для загоєння тканин, слизових оболонок верхніх дихальних шляхів.

Рекомендована норма для профілактики дорослим - 100 мг на день.

Продукти, багаті на вітамін С: шипшина, цитрусові, чорна смородина, обліпиха, солодкий перець, капуста, ківі, яблука, шпинат.

Вітамін D

Вітамін D відіграє ключову роль у функціонуванні імунної системи. Він активує Т-лімфоцити, функція яких полягає у знищенні вірусів і формуванні клітинної пам'яті. Нестача вітаміну D пов'язана з ризиком розвитку повторних респіраторних інфекцій, оскільки клітинна пам'ять здатна під час такого впливу зупинити захворювання.  Він допомагає відновити уражені слизові оболонки. Особливо важливо забезпечити достатнє вживання вітаміну D у періоди зниження сонячної активності, коли синтез вітаміну D у шкірі зменшується.

Рекомендована денна норма - 600-1000 МО.

Продукти, багаті на вітамін D: печінка тріски, жирна морська риба, вершкове масло, яловича печінка, яйця, гриби.

Вітамін A

Вітамін A, ретинол, відіграє важливу роль у підтримці здоров'я слизових оболонок, включно зі слизовими оболонками респіраторного тракту. Він сприяє підтримці їхньої цілісності та захисту від інфекцій.  Ретинол стимулює активність лімфоцитів і вироблення антитіл. При цьому важливо пам'ятати, що надлишок вітаміну A також може бути шкідливим, тому слід дотримуватися рекомендованих доз.

Рекомендована денна норма - 1000 мкг для чоловіків і 900 мкг для жінок.

Продукти, багаті на вітамін А: печінка, молочні продукти, яйця, морква, гарбуз, бобові, абрикоси, броколі, шпинат.

Вітамін Е

Вітамін E, токоферол, є потужним антиоксидантом, який захищає клітини організму від ушкоджень, спричинених вільними радикалами. Він також має протизапальні властивості та сприяє зміцненню імунної системи. Нестача вітаміну E може знизити здатність організму боротися з інфекціями та збільшити ризик розвитку респіраторних захворювань.

Рекомендована денна норма - 15 мг.

Продукти, багаті на вітамін Е: рослинні олії, горіхи, насіння, зародки пшениці, авокадо.

Цинк

Цинк відіграє важливу роль у функціонуванні імунної системи, запаленні та відновленні пошкоджених тканин. Нестача цинку може знизити опірність організму до інфекцій і погіршити їх перебіг. Прийом цинку може скоротити тривалість і тяжкість респіраторних інфекцій, включно з ангіною.

Рекомендована денна норма - 8-12 мг.

Продукти, багаті на цинк: червоне м'ясо, риба і морепродукти, цільні злаки, боби, мигдаль, кеш'ю.

Селен

Селен є ключовим антиоксидантом, який допомагає захистити клітини від ушкоджень, спричинених вільними радикалами. Він також бере участь у регуляції імунної системи, допомагає зарядити організм енергією, покращує настрій і сон. Нестача селену може збільшити чутливість до інфекцій і погіршити їхній перебіг.

Рекомендована денна норма селену - 70 мкг.

Продукти, багаті на селен: бразильські горіхи, риба, морепродукти, цільнозерновий хліб, насіння.

Заказать сейчас