Свадебные приметы

Свадебные приметы

Забобони (забобони) супроводжували весільну церемонію протягом століть практично в кожній релігії. Хоча іноді вони здаються дуже дивними, навряд чи будь-яка пара дозволить собі ігнорувати їх, зрештою, не варто зв'язуватися з "вищими силами".

Тому добре б розпочати із самого початку - з визначення дати.

«Знавці» весільних традицій стверджують, що найщасливіший час для укладення шлюбу – це Різдво та Великдень, а також усі місяці з буквою "р" у назві, що нібито гарантує гармонійний та щасливий союз.

Весілля також не слід планувати ні на Великий піст, ні в переддень Різдва, тому що в цей час «ні вечірки не дозволені». Те саме стосується часу безпосередньо перед і відразу після Дня всіх святих. З очевидних причин ще рекомендується уникати дати 1 квітня, оскільки ніхто не сприйматиме ці стосунки всерйоз. Згідно з прислів'ям «у травні весілля – швидке розлучення», цей місяць слід викреслити з весільного календаря.

Після того, як ви визначилися з вибором місяця, настає час дня. У багатьох церквах вінчання проходять лише в суботу чи неділю, але там, де ви можете обрати день, варто підійти до цього відповідально.

Весілля у понеділок принесе здоров'я, у вівторок – багатство, а середа – ідеальний день для укладення шлюбу, вважають провісники. Четвер, з іншого боку, приносить лише втрати, п'ятниця – страждання, а субота – ну, у суботу це «бабуся надвоє сказала».

Згідно з старовинними забобонами, дату весілля слід призначати через день або два після повного місяця.Також ідеально, щоб сакраментальне «так» випадало між 12 та 15 годинами дня.

Жоден шлюб не може розпочатися без благословення батьків, яке зазвичай відбувається у домі нареченої.

Коли всі ці «умови» дотримані, саме час придивитися до вбрання нареченої. У день весілля на ній має бути щось блакитне, і це зазвичай підв'язка. Вважається, що цей колір забезпечує плодючість і вірність чоловіка.

Добре було б, щоб вона одягла і щось старе, оскільки це має гарантувати вірність близьких, а також щось позичене, що, у свою чергу, є символом добрих стосунків у новій сім'ї. Вона також може надіти щось нове, що, за повір'ями, принесе багатство парі.

Також важливо, щоб наречений не побачив обраницю у весільній сукні до церемонії, оскільки це може спричинити розбіжності у шлюбі.

Ще по одній з прикмет не рекомендується самій нареченій виглядати в дзеркало в повному одязі, їй достатньо зняти хоча б фату.

Туфлі нареченої теж дуже важливі, і вони повинні лежати на підвіконні принаймні за день до церемонії, щоб удача могла «увійти» в них.

Не можна забувати і про низку забобонів, пов'язаних вже з самою церемонією. Насамперед, не варто звертати з дороги до церкви чи зупинятися надовго, це може бути ознакою невдалих стосунків. Однак наречена на шляху до вівтаря має весь час усміхатися, щоб весь шлях подружнього життя був щасливим.

Наречена повинна бути обережна, щоб її обручку не випало під час клятви (увага! до весілля не варто приміряти обручки занадто часто, і тим більше стороннім).Якщо вона випадково випустить його з рук, то в жодному разі не повинна піднімати його сама. Найкраще, якщо це за неї зробить свідок.

І навіть церковні свічки на вівтарі не залишилися осторонь забобонів. Поки вони горять рівним полум'ям, шлюб буде гармонійним.

Якщо весільне плаття нареченої закриває туфлю нареченого біля вівтаря, то майже напевно вдома правитиме дружина, і вона триматиме свого обранця «під каблуком».

Однак гармонійні відносини можуть бути забезпечені, якщо наречений перенесе свою наречену через поріг. Інакше, переступаючи поріг у довгій сукні, вона може випадково спіткнутися. Перенесення повинна захистити молодят від будь-яких «каменів спотикання» у їхньому шлюбі.

Ще одна гарна прикмета - коли після церемонії випадкова людина, яка присутня в церкві, бажає молодятам удачі.

Також важливо, щоб наречена поклала копійку у весільний черевичок - завдяки цьому вона та її чоловік ніколи не зазнають злиднів. Успіх має принести і дощ із монет, якими замість рису все частіше обсипають молодят.

Ще небайдуже, з яких квітів буде складено весільний букет. Насамперед, це не повинні бути троянди, бо, хоча вони й гарні, вони мають шипи - символ страждання. Однак можна обійти ці забобони і... вищипати колючки.

Традиція каже, вибрати один з таких кольорів, як: фіалка – символ вірності, флокс – бути разом. Ще варто подумати про ірису, що символізує здоров'я, камелії – подяку, лілії – щастя або лілії – чистоту. Незабудка – символ пам'яті, ієрихонська троянда – символ вірності, маргаритка – символ спільного проживання – також підходять для цього випадку.

Це лише деякі з найбільш популярних прикмет та забобонів, що супроводжують підготовку та саму церемонію. На жаль, навіть якщо ви не застосуєте їх усі відразу, щастя та міцність вашого шлюбу багато в чому залежатимуть від вас. Чого й бажаємо всім молодим парам.

Багато цікавих тем ми піднімаємо на нашому сайті www.sandrin.ua

Заказать сейчас