Ночные перекусы

Ночные перекусы

Якщо почуття голоду піднімає вас регулярно з теплого ліжка після 12 ночі, то, безумовно, мучило питання - чи нормально це? Давайте розбиратися в обставинах даного явища.

Фізіологічно, сила голоду частково координується циркадних ритмів людини: як правило вона підвищується кілька разів протягом дня, а ближче до півночі йде на зниження. Природою не передбачено використовувати глибоку ніч для перекусу. Тому, якщо голод змушує прокинутися від міцного сну, то є привід для роздумів.

Якщо опівнічні походи до холодильника трапляються на регулярній основі, слід проаналізувати, чи не пов'язані вони з певними обставинами, про які поговоримо нижче.

недоїдання

Якщо протягом дня організм отримує недостатньо калорій , нічого дивно, що він будить посеред ночі і змушує шукати їжу на кухні. Особливо, це відноситься до тих, хто дотримується жорсткої дієти і «прогулює» вечерю.

До дефіциту калорій ще призводять кардинальні зміни фізичних навантажень (новий комплекс інтенсивних тренувань).

недосипання

Недостатня кількість сну може призвести до того, що продукування гормонів, відповідальних за регулювання апетиту знижується. Це підсилює силу голоду і збільшує потребу організму в їжі з великою кількістю вуглеводів. Навіть в нічний час.

підвищеною тривожністю

Даний стан здатне підняти з ліжка серед ночі. І раз організм не дрімає, то можна відправитися на пошуки їжі, щоб якось себе заспокоїти.І це спрацьовує, адже поки організм захоплений засвоєнням їжі, часу на те, щоб відволікатися на копання в розбудили думках, просто не залишається.

Рішення подібних ситуацій зводиться до наступного: з'ясувати, що турбує, що саме відбувається і від яких думок робиться спроба відволіктися. І працювати в даному напрямку.

СИНДРОМ НІЧНИЙ ЇЖІ

Якщо протягом місяця почуття голоду змушує прокидатися мінімум 2 рази на тиждень, то це може вказувати на «синдром нічної їжі».

Люди з таким синдромом (а їх близько 2% населення), отримують левову частину калорій якраз в нічний час. Приймати їжу в першій половині дня вони просто не хочуть. Крім цього, у них часто проблеми з настроєм, який з настанням вечора погіршується, а ще їм складно заснути.

Щоб впоратися з нічними перекусами експерти рекомендують зробити наступні кроки. Перш за все прислухатися до свого організму: реагувати на почуття голоду, яке народжується протягом дня. «Забезпечувати» організм достатньою кількістю калорій. Регулярне харчування днем, з дотриманням рівних інтервалів між прийомами їжі, допоможе рідше прокидатися в нічний час.

Якщо проблема залишається, то можна спробувати перед сном їсти легку їжу - пластівці з молоком, йогурт з крекерами. Прийом важкої їжі тільки буде заважати процесу засинання.

Вжиті заходи не спрацювали і все одно почуття голоду взяло верх і розбудило? Не варто морити себе голодом - краще перекусити чимось легким. А вранці продовжити стежити за своїм станом і дотримуватися режиму харчування.

Під час нічних перекусів не варто забувати про гігієну рота.Чистити зуби опівночі звичайно не захочеться, але прополоскати рот ополіскувачем все ж не завадить. Сандрін - висококонцентрований екстракт з миттєвим в'язким (дубильних) ефектом, а також виражену протизапальну й антисептичну дію. Сандрін попередить утворення зубного нальоту і карієсу. Усуне неприємний запах після поїдання нічних ласощів. Не має побічних ефектів і не має протипоказань.

Заказать сейчас