О "вкусных" вкусностях

О

Здавалося б, вас не турбують хвороби, відсутні стресові ситуації, але чомусь з недавніх пір у вас з'явилися проблеми з засипанням, засмучуєтеся по всяких дрібниць і зі «скрипом» дається запам'ятовування інформації. Це може вказувати на недолік в раціоні триптофану.

Триптофан свого роду паливо для організму. Ця незамінна амінокислота не виробляється людським організмом, отримати його можна тільки з продуктами харчування. Дефіцит триптофану проявляється дратівливістю, млявістю, неуважністю, частими захворюваннями і проблемами зі сном.

Справа в тому, що триптофан необхідний для виробництва вітаміну В3 (ніацину), життєво необхідний мозку для вироблення серотоніну, який називають гормоном щастя. Також ця речовина сприяє вивільненню гормонів росту і допомагає пригнічувати апетит.

ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБЕН триптофан

Дані дослідження показують, що ця амінокислота позитивно впливає на:

 • стійкість до стресів і внутрішній спокій;

 • вміння концентруватися;

 • візуальну і робочу пам'ять;

 • здатність тримати під контролем емоції.

Що випускається синтетичний триптофан застосовують в лікувальній практиці при тривожних станах, депресії і порушеннях сну.

Призначенням препаратів займається виключно фахівець. Але є продукти, які містять цю речовину в великій кількості.

1. МОЛОКО. У складі цілісного молока велику кількість триптофану. Не поступається йому і звичайне молоко, куплене в мережі магазинів.

2. ЯЄЧНІ БЕЛКИ. Хоча відокремлювати їх від жовтків зовсім необов'язково. Можна вживати яйця в їжу як звикли.

3.СИРИ ТВЕРДИХ СОРТІВ. Лідером за змістом триптофану є пармезан. Однак і інші сорти сирів можна додати без винятку в свій раціон харчування.

4. МОРСЬКА РИБА. Триптофан багата тріска, ставрида, лосось, морський окунь та інші помірно жирні сорти риби.

5. СЕМЕНА ЧИА. Крім амінокислоти, в Чіа достатньо вітамінів, мінералів, антиоксидантів і омега - 3 жирних кислот, які уповільнюють старіння.

6. ЧЕРВОНІ СОРТИ М'ЯСА І ПТИЦЯ. Багаті білком і містять велику кількість триптофану.

7. БОБОВІ. Такі культури як квасоля, горох, сочевиця, нут - багаті джерела рослинного протеїну. У них також багато До і Mg, що регулюють роботу нервової і серцево-судинної системи і розслаблюючі напружені м'язи.

8. ГОРІХИ. Різні види горіхів не тільки наситять організм, але і є відмінним перекусом. Вони знижують рівень кортизолу, відомого як «гормон стресу».

9. НАСІННЯ СОНЯШНИКА. Навіть 100 грам сирого насіння здатні заповнити середню норму триптофану і вітамін Е, а також відшкодувати запас вітаміну В.

10. ГІРКИЙ ШОКОЛАД. Якщо підкралася хандра або докучає втома - допоможе парочка часточок шоколаду, оскільки какао-боби також містять велику кількість триптофану.

Тримати під контролем потрібно не тільки емоції, але і стан порожнини рота.

Щоб зуби і ротова порожнина завжди були в порядку рекомендуємо Сандрін - ефективний висококонцентрований екстракт. При використанні з профілактичною метою Сандрін уповільнює процеси, що ведуть до утворення зубного нальоту і розвитку карієсу, зміцнює ясна і зубну емаль, допомагає надовго зберегти свіжість подиху.

 

Заказать сейчас