Гінгівіт

Гінгівіт

Гінгівіт - це запалення слизової оболонки ясен. За статистикою, гінгівіт є найбільш поширеним захворюванням ротової порожнини, і, в порівнянні з іншими захворюваннями пародонту, хворіють на нього в основному діти, підлітки та особи у віці не старше 30 років.

Як повідомляють стоматологи, ознаки гінгівіту є практично у всіх людей. Так як це багатофакторне захворювання, можна виділити наступні причини розвитку гінгівіту:

- Місцеві причини:

• Неналежна гігієна порожнини рота

• Неправильно встановлені пломби, коронки, зубні протези

• Травматизація ясна гострими краями зубів і протезів

• Вроджені і набуті порушення правильності зубного ряду, порушення прикусу

• Аномалії розвитку вуздечок мови і губ

Місцеві причини найчастіше провокують місцевий гінгівіт, обмежений областю патологічного впливу виявленого дефекту.

- Загальні чинники розвитку гінгівіту:

• Хвороби органів травного тракту (запальні захворювання слизових стравоходу, шлунка, виразкова хвороба, рефлюкс (закидання кислого вмісту шлунка в ротову порожнину) та інші захворювання

• Тютюнопаління

• Ослаблення імунітету

• Порушення гормонального обміну (цукровий діабет та інші хвороби)

• Захворювання крові

• Інфекційні захворювання (ВІЛ, гепатит С, сифіліс)

• Розвиток гінгівіту внаслідок прийому і побічної дії лікарських препаратів (наприклад, протиепілептичні засоби)

Громад фактори в більшості випадків провокують розвиток генералізованої гінгівіту, який охоплює практично всю слизову ротової порожнини.

Якщо ви помітили у себе такі симптоми, як почервоніння і набряк слизової оболонки ясен, поява крові при чищенні зубів зубною щіткою, наявність м'яких або твердих відкладень на шийці зуба, невеликих ранок або розростання слизової, слід задуматися про наявність гінгівіту.

Стоматологи поділяють кілька видів гінгівіту: катаральний, гіпертрофічний і виразково-некротичний.

Катаральний гінгівіт - найбільш часто зустрічається захворювання з цієї групи. Ознаками є почервоніння і набряк слизової ясна, кровоточивість при використанні зубної щітки або прийомі твердої їжі. Самі пацієнти характеризують даний стан як запалення ясен. Часто катаральний гінгівіт проявляється у немовлят під час прорізування зубів.

Гіпертрофічний гінгівіт зустрічається значно рідше, ніж катаральний. Причиною його часто служить гормональний дисбаланс і наявність хвороб обміну речовин. Гіпертрофічний гінгівіт має хронічний перебіг. Основною ознакою його є розростання слизової оболонки ясен, яка може покрити коронку зуба аж до 2/3 її об'єму, і внаслідок цього виникає головна скарга пацієнтів на незвичайний вид ясен. Крім цього, з'являються болі при механічному впливі (чистка зубів, вживання твердої їжі).

Виразково-некротичний гінгівіт виникає при запущеному катаральном гінгівіті і після перенесених інфекційних захворюваннях, інтоксикаціях, порушенні правильного харчування внаслідок дефіциту вітамінів. Основною причиною розвитку даного захворювання є зниження імунітету, як місцевого в ротовій порожнині, так і організму в цілому. Основними ознаками виразково-некротичного гінгівіту крім загальних, є наявність виразок слизової оболонки ясен, а також некрозу.

Не слід ставитися до гінгівіту як до хвороби, яка «пройде сама». Якщо вчасно не почати лікування гінгівіту, дане захворювання загрожує розвитком дуже грізного ускладнення - пародонтиту, яке може призвести до розхитування і втрати зубів. Тому, крім лікування, необхідно проводити профілактику гінгівіту за допомогою спеціальних засобів догляду за ротовою порожниною, а також не допускати дефіциту вітамінів і ослаблення захисних сил організму.

Лікування гінгівіту починається з усунення причини, яка викликала хворобу - видалення факторів травмування слизової оболонки ясен, видалення зубного каменю, усунення аномалій прикусу і т.д. Залежно від тяжкості хвороби, стоматологи в своїй практиці використовують різні методи лікування. При своєчасному зверненні, прогноз при гінгівіті сприятливий, але легше попередити хворобу, ніж її лікувати, тому ні в якому разі не забувайте про профілактику.

Заказать сейчас