Простуда летом

Простуда летом

Захворіти на застуду в розпал літа не тільки нелогічно, але й прикро. Коли всі проводять час на пляжі і в парках, купують морозиво і коктейлі з льодом, Ви лежите з хворим горлом, нежиттю, лихоманкою. На жаль, влітку таке «везіння» трапляється частенько.

Не зважаючи на те, що переважна частина застудних захворювань припадає на осінньо-зимовий період через переохолодження, є ряд вірусів  які активізуюься якраз літом, і стартом для них служить великий перепад температур навколишнього середовища та холодних освіжаючих   рідин які людина випиває.

У спеку прогулятися по місту – як побути в сауні. По приході додому одна рука часто тягнеться до мінеральної води з холодильника або до морозива, а інша – до пульта від кондиціонера. Ми палаємо бажанням якомога швидше охолодитись.

Їзда в транспорті: маршруткою, електричкою, - це ще той тепловий стрес. Вікна практично завжди відчинені на максимум.

Бажання прокататися «з вітерцем» в буквальному сенсі слова може до вечора оборнутись першінням в горлі і підвищенням температури тіла. У спеку це переноситься особливо тяжко, з ознобом, триває на багато  довше, ніж взимку. Причина проста: в зимовий нудний час ми майже охоче відлежуємось у ліжку. Якщо за вікном зимова негода,  то куди поспішати? – Ми п'ємо чай з малиною, гріємо ноги, дивимось серіали, читаємо стрічку соціальних мереж. І сприймаємо захворювання як невеликий перепочинок від робочих буднів.

А на піку літа застуда здається якоюсь несерйозною і несвоєчасною. Зовсім не хочеться пити гарячі трав'яні чаї та ліки з аптеки. Ми з нетерпінням поспішаємо піднятись на ноги і зажити активним життям, не вт

рачаючи ні одного літнього дня, продовжуємо ходити на роботу (« бо всі у відпустці, нікому працювати»). В цьому і підступність літньої застуди – ми не даємо собі можливості  та часу її побороти.

І ще одна важлива  деталь: особливості літнього лікування. Тут необхідний інший підхід, ніж взимку.

1. Необхідно зміцнити імунітет, харчуючись свіжими ягодами та фруктами.

2. Треба взяти собі за правило пити тепле, а не гаряче, і в два рази більше, ніж при зимовій застуді. Розрахунок і  на виведення токсинів, і на поповнення рідини втраченої через спеку.

3. Важливо взяти собі в союзники свіже повітря. Невеликі прогулянки з одночасним тотальним провітрюванням житла – це те, що потрібно. Намагайтеся підібрати для моціону ранковий або вечірній прохолодний час, щоб уникнути ризику перепаду температури при поверненні в приміщення.

4. Не «кутайтесь». Перегрів Вам ні до чого.

5. Приділіть велику увагу профілактиці ларінгіальних ускладнень. Дихання влітку прискорене, бактеріальне навантаження на дихальні шляхи зростає. Вдихайте пари ефірних масел. Полоскайте горло безпечними антисептиками. Особливо при першінні - в таких випадках важливо не розгубитися, а як можна швидше вжити заходів.

 Один з найбільш ефективних і безпечних антисептичних засобів - Сандрін. Спирт що входить до його складу в спеціальному дозуванні забезпечить антимікробну дію широкого спектра.  Екстракт скумпії надасть в'яжучий ефект.  Ментол проявить відчутну охолоджуючу дію на розпалену і запалену слизову оболонку горла.  Біль припиниться.  Склад Сандрін допоможе Вам побороти оболонкові та безоболонкові віруси, бактерії, грибкову і дріжджову флору в ротовій порожнині і прискорить одужання.

Заказать сейчас