Охриплость голоса

Охриплость голоса

Захриплість — явище широко поширене. При захриплості наш голос втрачає нормальне, звичне звучання. З цілого букету причин можна виділити чотири основні.

По-перше, захриплість викликають вірусні інфекції, всі види респіраторних захворювань. Голосові складки розташовані між хрящами гортані і, звичайно, запальні процеси верхніх дихальних шляхів безпосередньо впливають на їх стан. Така захриплість проходить  як правило безслідно, одночасно зі зникненням основної першопричини — інфекції.

Друга і сама, мабуть, найпоширеніша причина — куріння і алкоголь. У курців із солідним стажем звук голосу характерно змінений. Не всі знають, що дим, який вдихається при курінні, має дуже високу температуру. Під час вдиху (затягування) обпалюється слизова оболонка гортані та дихальних шляхів. Від високої температури судини різко розширюються і вбирають канцерогенні речовини і смоли.

В результаті стрімкого всмоктування всіх шкідливих компонентів з'являються набряки, крововиливи, потовщення, вузли і поліпози голосових складок. Всі ці зміни призводять до появи глухого хриплуватого звуку, який і відрізняє голос курця.

Наступна стадія зміни мовного апарату набагато більш небезпечна. Тривале зловживання курінням і алкоголем викликає серйозні ускладнення.

Причина третя — крик. Вона характерна для людей з неврівноваженим характером. Для тих, хто живе в стані гострих конфліктів, що вирішуються на підвищених тонах. Такого роду захриплість зустрічається у військових командирів, керівників і начальників різного рангу. Одні з обов'язку служби віддають гучні розпорядження, інші - голосом "стверджують" своє службове становище. При крику голосові зв'язки сильно напружуються і зближуються, пошкоджуючись при зіткненні. Часто страждають голосовими розладами діти-крикуни.

Перевтома голосового апарату — четверта причина. Вона зустрічається у людей "голосової" праці: вчителів і артистів, лекторів та вихователів, операторів і дикторів. Їхній голос повинен мати багатий спектр відтінків, передавати звукові нюанси, володіти різноманітністю інтонацій. Людей перерахованих вище професій голос годує. Стан їх голосового апарату залежить від грамотної постановки голосу, яка безпосередньо пов'язана з правильним диханням. Недарма зараз навіть  педагогічних вузах і училищах, а не тільки в театральних, працюють фахівці-фонопеды.

Найбільш дисципліновані серед них — володарі чистого, крихкого і ніжного голосу — тенори. І незважаючи на професійно поставлені голоси, з роками вони їх поступово втрачають.Так чи інакше в основі розвитку захриплості лежить приєднання інфекції до мікротравм голосових зв'язок і респіраторні захворювання.  Інфекційний стан можна і потрібно лікувати.  Є чудовий засіб - Сандрін.  Він заснований на старовинному рецепті болгарської народної медицини.  Склад і технологія виробництва унікальні і не мають аналогів у світі.  Ефективний при тонзиліті, ларингіті, фарингіті та захворюваннях тканин ясен.

Заказать сейчас