О пользе твердых овощей

О пользе твердых овощей

Напевно, кожного з нас в дитинстві змушували їсти овочі.  А ми постійно намагалися «виловити» нелюбимий цибулю з маминого супу або ділків ніс від запропонованої моркви по простоті душевній задаючи питання: «Ну навіщо я це буде їсти?».  Зараз нас неможливо повалити в ступор подібним питанням, навіщо потрібні ці самі овочі, адже відповідь лежить на поверхні: вони корисні!  А ось чим саме вони корисні, відповідь можуть дати меншу кількість людей.  Чим саме цінні овочі читайте далі.

Широко відомий факт, що в овочах міститься велика кількість вітамінів і мікроелементів, корисних для організму.  Так само овочі включають клітковину, яка необхідна для нормального функціонування шлунково-кишкового тракту.

Овочі повинні бути присутніми в раціоні щодня.  На їх частку в нормі припадає приблизно одна четверта частини всіх продуктів, з'їдених людиною протягом доби.  Саме такий раціон вважається правильним і збалансованим.

Дієтологи рекомендують ділити обсяг овочів на кілька частин, доцільно, щоб вони були з різних родин і різних кольорів.  Це продиктовано тим, що завдяки цьому в організм надійде більше різних поживних речовин.  Однак навіть якщо вживати меншу кількість овочів, вони так само принесуть нам користь.

Корисно знати.  Для зміцнення захисних функцій організму необхідно, щоб меню було багато фітонутрієнтами - це речовини, які містяться в рослинній їжі і відповідають за різний окрас.

Співвідношення: «корисні властивості продукту - його колір» виглядає таким чином:

 • Овочі білого кольору - корисно вживати людям із зайвою масою тіла, гіпертонікам.  Вони сприяють купіруванню запалення в організмі, знижують ризик розвитку раку і покращують пам'ять.

 • Овочі червоного кольору - багаті на аскорбінову кислоту, β-каротин.  Скорочують ризик розвитку онкологічних захворювань.  Червоний колір повинен викликати асоціацію здоров'я органів шлунково-кишкового тракту і серця.

 • Овочі зеленого кольору - є джерелом аскорбінової і фолієвої кислоти, хлорофілу, вітамінів А і К. Зменшують ризик розвитку захворювань, що призводять до сліпоти, нормалізують артеріальний тиск.  Вони відповідають за міцність кісткової тканини і зубів.

 • Овочі оранжевого кольору - містять β-каротин і β-криптоксантин.  Ці овочі корисні для органів дихальної системи, зору і шкіри.

 • Овочі синього і фіолетового кольору - основні борці зі старінням.  Знижують рівень холестерину і артеріального тиску, скорочують вірогідність розвитку пухлин шлунка і хвороб серця.  Овочі цього кольору мають протизапальну дію.

На питання: «Як же приготувати овочі, щоб в них збереглися по максимуму корисні речовини?».  Дієтологи відповідають - ніяк!  Так, так, так, найкраще вживати в їжу свіжий продукт, так в ньому збережеться більше користі.  Мінімальна термічна обробка також дозволить зберегти максимальну користь від містяться речовин.  Однак і в звичайній обробці, наприклад, при зажаріванія, зберігаються вітаміни і мікроелементи, хоча і в меншій мірі.

Ще однією перевагою твердих овочів є, то, що вони є помічниками при догляді за собою.

Для красивої чарівної посмішки рекомендують вживати тверді овочі, які сприяють «механічному» усунення зубного нальоту.  До переліку таких овочів відносяться зелені боби, капуста, морква і селера.  Очищення відбувається під час пережовування їжі, в виділяється при цьому слинна рідина нейтралізує кислоту і захищає емаль.

У зимовий період кількість свіжих овочів значно знижується, а ті, що красуються на полицях супермаркетів не завжди вселяють довіру.

Проблему із зубним нальотом ефективно вирішить засіб Сандрін - висококонцентрований екстракт унікального сорту Скумпія з Болгарії, має виражену протизапальну й антисептичну дію.  При кровоточивості і запальних захворюваннях ясен, для гігієни порожнини.

Заказать сейчас