Кровоточивость десен

Кровоточивость десен

 

Кровоточивість ясен не є самостійним захворюванням порожнини рота – це тривожний дзвіночок про наявність запальних процесів. Також кровоточивість може свідчити про системні захворювання організму або патології ясен. Проявляється зазвичай при механічному подразненні зубною щіткою.

Загальними причинами кровоточивості ясен можуть бути: нестача вітаміну С, що призводить до порушення згортання крові (у літературі описані як випадки цинги); ВІЛ-інфекція; ендокринні захворювання; зміни гормонального статусу.

При місцевих патологіях порожнини рота також можна спостерігати кровоточивість ясен. Найпоширенішими причинами є: гінгівіт, пародонтит, пародонтоз.

Гінгівіт – це запалення ясен. Етіологічним фактором служить скупчення і твердіння нальоту, розмноження патогенних бактерій. Гінгівіт - це неруйнівний тип захворювань пародонту, але без лікування гінгівіт може перейти в періодонтит, більш серйозне захворювання, яке може в кінцевому підсумку призвести до втрати зубів. Ознакою гінгівіту є почервоніння та набряклість ясен, які легко кровоточать при натисканні.

Пародонтит відноситься до запущеної стадії гінгівіту. Якщо не вжити відповідних заходів, то запалення може торкнутися тканини пародонту і порушити функцію тканин. При пародонтиті тканина ясен відходить від зубів, створюючи кишені, в яких накопичуються залишки їжі, інфекція. Захворювання часто супроводжується галітозом, почервонінням слизових оболонок. Запалення зачіпає капіляри, що призводить до посилення їх проникності, набряку, кровоточивості.

Пародонтоз – це ураження навколозубної тканини. Його часто плутають з пародонтитом. Однак пародонтоз не носить запального характеру, це дистрофічне захворювання пародонту. З плином часу пародонтальні тканини розсмоктуються, зуби стають хиткими. Захворювання не є ускладненням пародонтиту. Якщо на початковому етапі запалення і не спостерігається, в подальшому можливий його розвиток, особливо при неналежному дотриманні гігієни порожнини рота. Підвищена кровоточивість при пародонтозі не характерна. Навпаки, ясна набувають білястого вигляду, виглядають млявими – це основна відмінність між пародонтозом і пародонтитом.

Щоб позбутися від кровоточивості ясен, в першу чергу необхідно провести попередню діагностику і лікування основного захворювання, проявом якого є поява крові.Терапія починається з професійного чищення зубів з метою видалення зубних відкладень.

 Для лікування гінгівіту застосовують промивання порожнини рота антисептичними розчинами.  При деяких формах захворювання можливе висічення тканини,що розрослася з наступною обробкою.

 При пародонтиті лікування включає в себе промивання ясенних кишень лікарем-стоматологом.  Подальше лікування можна проводити в домашніх умовах застосовуючи полоскання і аплікації за призначенням лікаря.

 На фармацевтичному ринку існує досить засобів, які дозволяють знизити кровоточивість ясен, зменшити їх набряклість.  Необхідний комплексний підхід, тобто  застосування медикаментів і народних засобів.  Ми рекомендуємо Сандрін - висококонцентрований екстракт унікального сорту Скумпія з Болгарії, з миттєвим в'язким (дубильним) ефектом та який має виражену протизапальну й антисептичну дію.  При кровоточивості  та запальних захворюваннях ясен, для гігієни порожнини, для дезінфекції порожнини рота в стоматологічному кабінеті і домашніх умовах.

Заказать сейчас