Книжная пыль и заболевания горла

Книжная пыль и заболевания горла

В останні роки зросла популярність електронних книг, але не дивлячись на це, запит на звичні з дитинства друковані видання, все ж, не падає.  У багатьох з нас є свої невеликі милі серцю книги, а в деяких сім'ях збереглися і досить старовинні екземпляри видань, отримані від старшого покоління.  І, здавалося б, чим можуть нашкодити звичайні книги?  І що таїть у собі пил, який накопичується на полицях з улюбленими томиками.

Справа в тому, що книжковий пил стає «притулком» для різного роду кліщів і інших дрібних паразитів.  Самі по собі вони не підставляють небезпеки, а ось продукти їх життєдіяльності - дуже сильний алерген.  Він викликає не тільки алергічну реакцію, а й може стати міцною набряку Квінке.  Серйозність цього набряку полягає в тому, що йде поразка не тільки шкіри та підшкірної клітковини, але і м'язової тканини.  Поширення набряку відбувається миттєво, і тільки вчасно надана медична допомога зможе врятувати людське життя, інакше можливий сумний результат.

Крім усього іншого в книжкового пилу можуть міститися і різного роду грибки, які викликають шкірні дерматити, кропив'янка або ж проблему з органами дихання.

В першу чергу, в групу ризику входять співробітники бібліотек, архівів, а й ті, у кого в будинку зберігається величезна бібліотека, також можуть стати «жертвою» книжкового пилу.  Ну не позбуватися ж через це від книг?  Зрозуміло, немає.  Досить дотримуватися наступних простих порад.

Фахівці висловлюють думку, що всі книги, вік яких старше десяти років таять в собі потенційну небезпеку.  Особливо це відноситься до ретро виданням.  Для того щоб не розлучатися з дорогими книгами, і в той же самий час захистити себе від небезпеки, рекомендується виконувати наступне:

1. Постійно тримати книги в закритому шафі - так вони менше будуть піддаватися впливу пилу.

2. Приміщення, де стоїть книжкова шафа повинен добре опалюватися і бути сухим без слідів вогкості, щоб мікроорганізми не отримали ідеальні умови для розмноження.

3. Регулярно проводити прибирання на книжкових полицях, так як навіть при закритих шафах пил буде накопичуватися.  Пил прибирають за допомогою пилососа і вологої ганчірки.  Книги при цьому відкривати немає необхідності, буде цілком достатньо проводити обробку торців книг.

При дотриманні цих елементарних правил можна звести до мінімуму ймовірність виникнення різних захворювань.

При запальних процесах в горлі рекомендуємо в домашню аптечку Сандрін.  Профілактичне і дезодоруючу засіб, виготовлене за старовинними рецептами болгарської медицини.  До складу Сандрін входить екстракт рідкісної рослини - смардлік, багатий таніном.  Сандрін має антибактеріальну, протизапальну дію, таким чином сприяючи профілактірованію інфекційних захворювань, що проникають через ротову порожнину.

 

Заказать сейчас