Антибактериальные зубные пасты

Антибактериальные зубные пасты

При різних проблемах порожнини рота для профілактики і лікування часто використовують антибактеріальну зубну пасту.  Відмінність таких паст - наявність в їх складі компонентів з антисептичну і протизапальну дію.

В даний час на ринку є великий вибір лікувально-профілактичних зубних паст, які відрізняються один від одного за своїм складом, механізму дії, і тому мають певне призначення.  В яких випадках їх варто застосовувати?  Пасти в складі яких міститься антисептик, необхідні:

 • після лікування, в тому числі ортодонтического, хірургічного або після протезування зубів;

 • при лікуванні різних захворювань порожнини рота (гінгівіт, стоматит, карієс та ін.);

 • для профілактичного догляду в поєднанні з пастами без антисептика;

 • після видалення зуба.

Антибактеріальна зубна паста зупиняє ріст хвороботворних бактерій, усуває запалення, біль і кровоточивість, не даючи проблеми стати ще більше.  Завдяки цьому відбувається швидке загоєння ран і відновлення після стоматологічного втручання.

Для досягнення ефекту в формулу антибактеріальних зубних паст включають додаткові компоненти для комплексного догляду за порожниною рота.

Як правило, в зубних пастах використовують такі антисептики:

 • Хлоргексидин.

 • триклозан.

 • Двоокис хлору.

 • Срібло.

 • Цинк.

 

   Ці компоненти допомагають прибрати неприємний запах з рота, захистити ясна від запалення і уповільнити накопичення бактерій в межзубном просторі.

Найпоширеніший антисептик - хлоргексидин.  Він не викликає алергії, але у нього є побічні ефекти.  Якщо їм довго користуватися, хлоргексидин забарвлює емаль і притупляє чутливість рецепторів язика.  Тому його не можна використовувати постійно, тим більше в чистому вигляді.  У складі спеціальних паст і ополіскувачів містяться речовини, які нейтралізують ці побічні ефекти.

Триклозан, незважаючи на свої сильні протизапальні властивості, якщо його довго використовувати, може викликати знищення природної мікрофлори в роті і зміна гормонального фону.

Двоокис хлору має дуже потужну антимікробну дію і її безперервне використання теж може вбити корисну мікрофлору.

Крім перерахованих вище речовин в пасти іноді додають безпечні для корисної мікрофлори антисептики, але володіють скоріше профілактичним ефектом:

 • Прополіс - смолиста речовина, вироблене бджолами.

 • Рослинні екстракти - наприклад, евкаліптова олія і екстракт алое.

Ці речовини також мають заспокійливу, загоює і протимікробну дію, попереджаючи появу пародонтиту.

Як вибрати пасту з антисептиком

Вибір антисептичних зубних паст неймовірно широкий, але потрібно звертати увагу на концентрацію антисептика.  Якщо вона менше 0.1% - пасту можна використовувати щодня, якщо вище - лише курсами і з обережністю.  В іншому антисептичні пасти вибираються також як і звичайні:

 • Склад - краще, щоб в нього, крім антисептиків, входили рослинні екстракти.  Вони забезпечать додатковий догляд за яснами.

 • Консистенція.  При захворюваннях ясен або підвищеної чутливості краще вибирати гелі.  Вони ніжніше.

 • пінисті.  Занадто багато піни - ознака змісту речовин, які сушать порожнину рота.  Краще уникати їх.

 

Але є ложка дьогтю в бочці меду.  Компоненти антисептичних і антибактеріальних зубних паст знищують не тільки хвороботворні мікроорганізми, а й, згодом, корисну мікрофлору порожнини рота.  Тому їх не можна застосовувати постійно, тільки курсами.  А для системного застосування краще зупинити свій вибір на гігієнічних зубних пастах, а для вирішення проблем з порожниною рота застосовувати окремо спеціальні засоби.  Одне з них - Сандрін.  Рослинна антисептичний засіб, з тривалою тривалістю дії.  Застосовуючи Сандрін, можна надійно захистити зуби і порожнину рота від бактерій, карієсу і інших проблем.  Крім того, позбутися від неприємного запаху з рота і кровоточивості, якщо вони є.

Заказать сейчас