Пародонтит

Пародонтит

Для розуміння суті хвороби спробуємо розібратися, що таке пародонт.

Пародонт - це опорний апарат зуба, Який оточує останнього і утримує його в лунку. Складові пародонту - це ясна, періодонт (зв'язковий апарат, Який утримує зуб в кістки щелепи), кістка, навколишнє зуб, і цемент кореня. Пародонт виконує важливі функції по фіксації та утриманні зуба в кістковій гучна, харчуванні Деяких із структурних частин зуба, захист від шкідливих бактерій, а також нормальному функціонуванню жувального апарату.

Пародонтит - це запалення вищеописаного опорного апарату, викликаного в більшості випадків болезнетворними мікроорганізмами з утворенням бактеріальних нальотів на зубах або яснах. Відмітна особливість пародонтиту - поразка Не тільки м'яких тканин зуба, але і кісткової тканини щелепи. Інфекція проникає в простір між зубом і яснами, утворюючи так звані зубодесневиє кишені, в яких посилено розмножуються хвороботворні бактерії, так як навіть при звичайній гігієни ротової порожнини за допомогою зубної щітки ці місця недоступні для чищення, проводячи до ряду патологічних змін, що іменуються по науковому пародонтит .

Як уже згадувалося, головною передумовою розвитку пародонтиту є хвороботворні бактерії. Крім цього, провоцирующа факторами пародонтиту є неправильний прикус зубів, порушення або неналежна гігієна ротової порожнини, недостатнє надходження в організм вітамінів і мікроелементів, погана екологія, професійні шкідливості, хронічні захворювання, порушення обміну речовин. Велику роль відіграє правильний раціон харчування - при вживанні тільки рідкої або м'якої їжі, яка перешкоджає природному очищенню зубів від нальоту і порушує нормальне завантаження при жування, також сприяє розвитку пародонтиту. Хвороба може розвинутися після гінгівіту - запалення ясен або сопровожд інше захворювання ясен - пародонтоз.

На які симптоми слід Звернути Пильна увага при починається або прогресуючим пародонтите:

першою ознакою пародонтиту часто є кровоточивість ясен, яка виникає при чищенні зубів або прийомі твердої їжі внаслідок травматизації, при цьому ясна мають «Запалений», темно-червоний колір

поява неприємно запаху з рота і неприємно постійного смаку в роті, від яких не можна позбутися ніяк дезодорирующим засобами для ротової порожнини

свербіж і біль в яснах, які є ознаками запального процесу

обнажениях шийки зуба, яке проявляється відчуттям, будь то зуби стали «довші»

розхитаність і випадання зубів свідчить про запущеній стадії пародонтиту, яка вимагає негайного втручання стоматологічної допомоги

Якщо не проводить профілактику пародонтиту, а в разі вже «квітучої» хвороби вчасно НЕ почати лікування, наслідки можуть бути плачевними - мінімум це втрата зуба, поширення захворювання на сусідні зуби, а також те, що пародонтит за своєю основною причини є інфекційно-запальними захворюванням , інфекція може поширитися по організму і вразить інші органи і системи.

Лікування пародонтиту комплексне і включає в себе як терапевтичні, так і хірургічні методи. Їх можна розділити на місцеві та загальні. До Місцевим методам лікування пародонтиту відносять очищення зубів від зубного каменю і бактеріального нальоту, чистку і видалення зубоясенних кишень, нанесення місцевих антимікробних, антисептичний і протизапальних засобів на уражені ясна, стимуляцію регенерації і відновлення уражених тканин пародонта за допомогою Спеціальних гелів і паст. До загальних методів лікування пародонтиту - системну антибіотикотерапію, протизапальні та антигістамінні препарати. При запущених пародонтите, сильної розхитаність зубів і їх втрати проводять ортопедичної лікування аж до повної заміни зубів.

У будь-якому випадку, пародонтит легше попередити, ніж лікувати. Тому гігієна ротової порожнини з впровадженням «правильних» зубних паст, антибактеріальними ополіскувачами, спеціальними засобами, які зміцнюють опорний апарат зуба, повинна проводиться щодня.

Заказать сейчас