Когда мороженое лечит

Когда мороженое лечит

Морозиво шкідливо або корисно?

Спробуємо розібратися.

1. МОРОЗИВО & АНГІНА

Більшості не з чуток відомі почуття сильного болю і першіння в горлі, що супроводжуються запаленням піднебінних мигдалин. Ковтання перетворюється в болісну процедуру.

Понад чверть століття тому вважали, що морозиво і ангіна, як, втім, взагалі холодна їжа і напої - речі несумісні. На сьогоднішній день встановлено, що холод навпаки допомагає полегшити стан.

Морозиво сприяє локальному охолодженню мигдалин, що призводить до звуження їх кровоносних судин, зменшення набряку та зниженню больових відчуттів. Подібним чином діють засоби для звуження судин при закладеному носі. Це не означає, що морозиво повинне стати єдиним терапевтичним засобом при ангіні, але, пом'якшити хворобливі відчуття і незручності при ковтанні цілком йому під силу.

2. МОРОЗИВО ПІСЛЯ ВИДАЛЕННЯ мигдалин

Раніше відома рекомендація вживати морозиво відразу після проведення операції не знайшла обгрунтування. Безумовно, холодне морозиво здатне вгамувати біль, але присутні в ньому цукор і білок молока можуть привести до утворення мокротиння і як наслідок появи кашлю. А це в післяопераційний період не бажано, оскільки кашель може спровокувати кровотечу. Після тонзилектомії показано розсмоктування льоду з очищеної води.

3. МОРОЗИВО & ГОЛОВНІ БОЛЮ

Існує незрозуміла зв'язок між вживанням цього десерту і головними болями. Деякі, з'ївши морозиво, відчувають, що біль проходить, а інші навпаки, звинувачують ласощі в свою недугу.

У літературних виданнях середини XIX століття можна зустріти описи, що подібні десерти викликають головний біль, але тільки через час, в 90-х роках минулого століття в медичних колах офіційно визнали цей факт, і назвали «холодового головним болем». Механізм досить складний для опису. Відзначимо тільки, що тим, хто схильний до до подібних болів, зовсім не варто відмовлятися від ласощів. Варто тільки остерігатися контактування його з м'якою частиною неба.

На іншу категорію людей десерт надає діаметрально протилежний ефект - зменшує головні болі. Тут спрацьовує реакція піднебінного нервового вузла на переохолодження.

4. МОРОЗИВО ЯК АНТИДЕПРЕСАНТ

Морозиво з шоколадним смаком по праву вважається відмінним харчовим продуктом проти депресії. Коли ми їмо морозиво, відбувається активація зон мозку, що і при прослуховуванні гарної мелодії або при зустрічі з улюбленими людьми. У більшості випадків це пояснюється не стільки особливістю і складом десерту, а позитивними асоціаціями, які він викликає (дитинство, легкість, відсутність турбот та інше).

5. МОРОЗИВО замість звичних ЗАВТРАКА

В ході експерименту вдалося встановити, що добровольці, які їли морозиво на сніданок, демонстрували високі результати в тестах на час і краще засвоювали новий матеріал на відміну від їхніх колег, які отримували звичайний теплий сніданок. Крім цього, при скануванні мозку тих, хто отримував морозиво на сніданок, виявляли більшу кількість α-хвиль високої частоти, що пов'язане з рівним емоційним фоном.Цікаво, що при вживанні замість ласощів крижаного напою подібної дії не спостерігалося.

Підіб'ємо підсумок: більшістю улюблений десерт може зменшити біль в горлі, поліпшити настрій і підвищити працездатність.

Але є і більш ефективний засіб. І воно продається в аптеках. Зменшити біль в горлі, полегшити процес ковтання за рахунок активних компонентів допоможе Сандрін - висококонцентрований розчин на рослинній основі. Має виражену протизапальну і антисептичну дію. Також Сандрін можна використовувати для профілактики і лікування запальних захворювань порожнини рота. Одного флакончика засобу вистачає на 65 повноцінних полоскань, що дуже економічно для будь-якого домашнього бюджету.

Заказать сейчас